Bir sanattır kahve çekirdeklerini harmanlamak. Belirgin kuralları yoktur, deneyim ve tecrübe gerektirir.

BeanOfMe Blend (Harman) Dünyası

Harmanlanmış bir kahvede hedef, içeriğinde kullanılan her bir çekirdeğin farklı karakteristiklerini bir araya getirerek toplamda daha iyi bir profil ortaya çıkarmaktır.
Uzman kahve kavurucusu BeanOfMe olarak biz, bugüne kadar özenle kavurduğumuz ve tadımlarını yaptığımız yüzlerce çeşit kahve çekirdeğiyle birlikte elde ettiğimiz tecrübe sayesinde özel harmanlar oluşturuyoruz. Ekip olarak bu sürece bakış açımız; profesyonel iş tanımından öte severek zamanımızı ve emeğimizi sunduğumuz bir hobi. Öte yandan kendi içimizde de en iyi, en keyifli harmana ulaşmak için verilen tatlı bir yarış…

İyi bir blende, yani harmana ulaşmak için Brezilya, Hindistan, Dominik, Meksika, Peru ve Panama kahvelerinin gövde ve tatlılığını alıyoruz; Kolombiya, Kosta Rika, Guatemala ve Venezuela kahvelerinin mayhoş notalarından bir tutam ekliyoruz; Kenya, Yemen, Zimbabwe ve Zambiya kökenli kahveler ile birlikte parlatıyoruz, meyve aromalarını çalıyoruz; Asya Pasifik’in Sumatra, Sulawesi, Java, Doğu Timor kahveleri ile birlikte de harmanı zenginleştiriyor, esrarengiz aromaları dahil ediyoruz; Yeni Dünya’nın Papua Yeni Gine kahveleriyle heyecanlanıyor; Etiyopya Yirgacheffe ile kahvenin yabani ve doğal olarak yetiştiği o geçmiş günlere yolculuk yapıyoruz.

Tabii bu çeşitlilik içerisinde hangi kahvenin lezzetinin, notalarının diğer bir kahveyi nasıl etkilediğini bulmaya çalışıyoruz. Bazen sadece iki farklı kahve çekirdeğini harmanlayarak aradığımıza ulaşıyor, bazen beş altı ayrı kahve çekirdeğiyle eğlenceli bir rekabete giriyor, harmana girecek çekirdek oranları arasında dans ediyoruz.

En güzelini yaratabilmek için kimi zaman daha az kavuruyoruz, kimi zaman daha fazla… Ancak iyi ve nitelikli kahvenin barındırdığı üstün nitelikleri kaybetmemek için hiçbir zaman gereğinden fazla kavurup, niteliklerinin kaybolmasına izin vermiyoruz.

Sonuçta öncelikle kendimizin keyifle tüketebileceği ve bütün iyi ve nitelikli kahve severlere gururla sunabileceğimiz
BeanOfMe Blend Kahveleri oluşturuyoruz.
Dünyanın En İyi Kahveleriyle Hazırlanmış
BeanOfMe'nin eşsiz blendlerini keşfedin
  • BeanOfMe'nin eşsiz blendlerini keşfedin