FİLTRE KAHVE MAKİNESİ

Filtre kahve makinesiyle de nitelikli kahveye ulaşmak mümkün.
indir

1950’li yıllarda bulunan fakat 1970’lerden sonra popülerleşen filtre kahve makineleriyle de nitelikli kahve demlemeniz mümkün. Genel çalışma prensibi rezervuardaki soğuk suyu yer çekimi gücü ile elektrikli ısıtıcının suyu 90 °C’ye ısıttığı bölmeye yönlendirip, sonrasında püstürme başlığına taşınarak yavaşça kağıt filtrenin içindeki öğütülmüş kahvenin üstüne akmasına dayanmaktadır.

elektrik01

FİLTRE KAHVE MAKİNESİ İLE DEMLEME REHBERİ

elektrik02
elektrik03

Filtre kahve makineleri klasik kağıt filtreler kullanmaktadır.

Kağıt filtreyi 200 ml suyla iyice yıkayın. Bu işlemin amacı kağıt filtrenin tadının kahveye geçmesini önlemektir. Kahvenizi filtreye koyun.

Suyu rezervuara koyun. Bu işlemi kahveyi koymadan önce koyup, makineyi kahvesiz de çalıştırabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz bir zamana makineyi programlayın veya hemen demleme için makinenizi çalıştırın.

Bu demleme süreci makineye de bağlı olarak 5 dakika gibi bir süre alacaktır. Öte yandan kahveniz demlendikten sonra makinede uzun süre bırakmamalısınz ve 30 dakika içinde tüketmelisiniz. Bu süreden sonra kahve okside olur ve bozulur.

BeanOfMe Nitelikli Kahvelerini

KAPSÜL MAKİNELERİNDE DE KULLANABİLİRSİNİZ!

Kapsül kahve yapmak için üretilen ve bir çoğumuzun evinde bulunan kapsül makinelerinde nitelikli kahve yapmak için tek yapmanız gereken bu makinelere uygun kapsül aparatlarından edinmek. Böylelikle hem daha ekonomik, hem de daha nitelikli kahveye elinizdeki makine ile de ulaşmanız mümkün. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.