BeanOfMe Blends sayfımızda uzman kahve kavurucusu BeanOfMe olarak, nitelikli kahve kavurma yöntemleri ile bugüne kadar özenle kavurduğumuz ve tadımlarını yaptığımız yüzlerce çeşit dünya kahvelerinde elde ettiğimiz tecrübe sayesinde oluşturduğumuz blend / harman kahveleri beğenilerinize sunuyoruz.

Neden Blend Kahve?

Blend / Harman Kahveler de hedef, içeriğinde kullanılan her bir çekirdeğin farklı karakteristiklerini bir araya getirerek toplamda daha iyi bir profil ortaya çıkarmaktır.

BeanOfMe Blends Kahveleri Nasıl Yapıyoruz?

Ekip olarak bir blend / harman kahve oluşturmaya bakış açımız; profesyonel iş tanımından öte severek zamanımızı ve emeğimizi sunduğumuz bir hobi. Öte yandan kendi içimizde de en iyi, en keyifli harmana ulaşmak için verilen tatlı bir yarış…

Blend / Harman Kahveler de, iyi harmana ulaşmak için BrezilyaHindistanDominik,  Meksika Peru ve Panama kahvelerinin gövde ve tatlılığını alıyoruz; KolombiyaKosta Rika, Guatemala ve Venezuela kahvelerinin mayhoş notalarından bir tutam ekliyoruz; Kenya, Yemen, Zimbabwe ve Zambiya kökenli kahveler ile birlikte parlatıyoruz, meyve aromalarını çalıyoruz; Asya Pasifik’in SumatraSulawesi, Java, Doğu Timor kahveleri ile birlikte de harmanı zenginleştiriyor, esrarengiz aromaları dahil ediyoruz; Yeni Dünya’nın Papua Yeni Gine kahveleriyle heyecanlanıyor; Etiyopya kahveleri ile kahvenin yabani ve doğal olarak yetiştiği o geçmiş günlere yolculuk yapıyoruz.

Tabii bu çeşitlilik içerisinde hangi kahvenin lezzetinin, notalarının diğer bir kahveyi nasıl etkilediğini bulmaya çalışıyoruz. Bazen sadece iki farklı kahve çekirdeğini harmanlayarak aradığımıza ulaşıyor, bazen beş altı ayrı kahve çekirdeğiyle eğlenceli bir rekabete giriyor, Blend / Harman Kahveler e girecek çekirdek oranları arasında dans ediyoruz.

En güzelini yaratabilmek için kimi zaman daha az kavuruyoruz, kimi zaman daha fazla… Ancak iyi ve nitelikli kahvenin barındırdığı üstün nitelikleri kaybetmemek için hiçbir zaman gereğinden fazla kavurup, niteliklerinin kaybolmasına izin vermiyoruz.

Sonuçta öncelikle kendimizin keyifle tüketebileceği ve bütün iyi ve nitelikli kahve severlere gururla sunabileceğimiz
BeanOfMe Blends Kahveleri oluşturuyoruz.

Gösterilen sonuç sayısı: 5

Filtre Göster