ÖZEL SERİ KAHVELER

Özel seri kahveler sayfamızdaki kahvelerimizin tamamı; Geleneksel Tarım ve Hasat Yöntemleri ve İzlenebilir Kurutma Proseslerine uygun üretilmiş, Nitelikli Kahve Kavurma Prensiplerine uygun olarak orta kavrulmuş çekirdeklerden oluşmaktadır.

Özel Seri Kahvelerimizi, dünya kahvelerimizden ayıran farklar çiftliklerin çevresel özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Dünya Kahve Pazarında öne çıkan nitelikli kahvelerdir. 

Özel Seri Kahvelerin Farkları Nelerdir?

Üretimden Gelen Farklar

Toprak yapısı kahvenin tadımını etkileyebilecek bir çok kriter barındırır. Üretimde organik gübrelerle geleneksel tarım yöntemleriyle yapılması ve geleneksel tarım yöntemleriyle sadece tam olgunlaşmış kirazların hasat edilmesi çekirdeğin niteliklerini etkiler.

Yüksek rakımlarda kahve kirazları daha yavaş olgunlaşır, yavaş olgunlaşma da kahve çekirdeğinin niteliklerini etkiler.

İklim koşulları kahve çekirdeğinin niteliklerini etkileyen başka bir etkendir.

İşlemeden Gelen Farklar

Geleneksel tarım yöntemleriyle üretilmiş ve geleneksel hasat yöntemleriyle hasat edilmiş tam olgunlaşmış kirazlardan kahve çekirdeğinin ayrılması işlemine kahve kurutma işlemleri denir.

Kahve kurutma işlemleri sürecinin izlenebilir olması, yani farklı çiftliklerden gelen kirazların karışmaması, işlenmiş çekirdeklerin kusurlu olanlarının ayrılması ve boy kriterlerine göre elleçlenme süreçleri nitelikli kahve sonucuna gelmek için önemlidir.

BeanOfMe olarak sizlere sunduğumuz bütün kahveler izlenebilir Nitelikli kahve işleme yöntemleri proseslerine uygundur. Bu sayfamızda sizlere sunduğumuz çekirdeklerimiz üretimden gelen farklar ile öne çıkan kahvelerdir.

Gösterilen sonuç sayısı: 11

Filtre Göster